Estonia, Rosja, Łotwa - m.in. Zwodzone Mosty w Petersburgu: Wycieczka

ul. Kawęczyńska 22 Warszawa / Zagranica / Rosja

Oferta dostępna wkrótce

Lokalizacja

 • Blisko centrum

Recepcja

 • Obsługa w j. angielskim
 • Obsługa w j. rosyjskim

Rekreacja

Parking

 • Brak

Wyżywienie

 • Śniadania

Usługi

Plan wycieczki

Dzień 1.
Wyjazd z Warszawy
Zbiórka uczestników o godzinie 20:00 przy Kinotece (pod PKiN), wyjazd z Warszawy. Przejazd do Tallina.

Dzień 2.
Tallin - stare miasto
W okolicach południa: zakwaterowanie w hotelu, przerwa na odświeżenie się. Zwiedzanie Tallina, m.in.: Górne i Dolne stare miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych (m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł), 2 średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 r., apteka z 1422 r., Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych - perła wśród kupieckich kamienic Tallina

Dzień 3.
Estońska przyroda - wodospad Jagala, Park Narodowy Lahemaa
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku granicy estońsko-rosyjskiej (około 220 km). Rebala - cmentarzyska z epoki brązu. Wodospad Jagala z bursztynową kaskadą wody. Park Narodowy Lahemaa - dziewicze lasy i kładka nad przepastnymi mokradłami. Przerwa na obiadokolację w Narvie, krótki spacer po mieście z Zamkiem Hermana w tle.

Przejazd do Petersburga, zakwaterowanie w hotelu, nocleg

Dzień 4.
Ławra Św. Aleksandra Newskiego, katedra Św. Izaaka, pomnik Piotra I, Plac Sztuk, cerkiew Zbawiciela Na Krwi, Newski Prospekt
Śniadanie. Zwiedzanie Sankt Petersburga - wizyta w Ławrze św Aleksandra Newskiego (znajduje się tu relikwiarz ze szczątkami Aleksandra Newskiego, jednego z patronów miasta). Spacer na cmentarz Tichwiński - pochowani są tu m.in.: Czajkowski, Dostojewski, Borodin, Rubinstein. Katedra pod wezwaniem św. Izaaka - przepiękna cerkiew, zbudowana wg projektu architekta Monferranda. Wnętrza katedry - ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami - wprawiają w zachwyt. Kolejnym punktem będzie Pomnik Piotra I "Jeździec Miedziany" - symbol miasta postawiony na cześć założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej. Plac Sztuk - a przy nim zespół budynków muzealnych i teatralnych projektu architekta Rossiego. Cerkiew Zbawiciela Na Krwi powstała jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II, zamordowanego przez spiskowców w tym właśnie miejscu. Cerkiew jest zbudowana w stylu rosyjskich świątyń XVII w. Wewnątrz i na zewnątrz ozdobiona pięknymi mozaikami. Newski Prospekt - reprezentacyjna ulica miasta, a przy niej pomnik Katarzyny II, luksusowe delikatesy rodziny Jelisiejów oraz katedra Kazańska ze świętą ikoną Matki Boskiej Kazańskiej. Czas wolny na Newskim Prospekcie. Przerwa na obiadokolację.

Dla chętnych program (fakultatywnie) - przedstawienie folklorystyczne w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe oraz poczęstunek: "bufet rosyjski" z kawiorem, szampanem lub wódką.

Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5.
Carskie Sioło, Pałac Katarzyny, Bursztynowa Komnata, Peterhof, zwodzone mosty
Śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła - letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie Pałacu Katarzyny - wnętrz Pałacu, w tym słynna Komnata Bursztynowa, odtworzona z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu spacer po parku rezydencji. Po południu przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój "mały Wersal" pod Petersburgiem - Park Dolny o pow. ponad 102 ha nad Zatoką Fińską.

Przerwa na obiadokolację.

Nocna wycieczka "Zwodzone mosty Petersburga" (fakultatywnie) - widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.

Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 6.
Ermitaż, twierdza Kronsztad, Sobór Morski, krążownik "Aurora", twierdza Pietropawłowska, wyspa Wasilewska
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania miasta. Na początek muzeum państwowe Ermitaż wraz z wystawą Impresjonistów - jedną z największych światowych kolekcji dzieł sztuki. Można będzie zobaczyć perły kolekcji Ermitażu - sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonarda da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Przejazd na wyspę Kotlin - znajduje się tu miejscowość Kronsztad z twierdzą. Historia miejsca jest nierozerwalnie związana z Piotrem I - założony przez niego fort miał za zadanie bronić stolicy imperium. Jeszcze do niedawna Kronsztad był zamkniętą bazą Radzieckiej Floty Bałtyckiej. Zwiedzanie także Soboru Morskiego po kapitalnym remoncie. Powrót do Petersburga. Krążownik "Aurora" (z zewnątrz) - obecnie na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim. Twierdza Pietropawłowska - pierwsza budowla w Petersburgu, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta (na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła z grobowcem carów rosyjskich). Cypel największej wyspy w mieście - wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski.

Przerwa na obiadokolację. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7.
Wyjazd na Łotwę przez Psków. 
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Łotwy przez Psków - jedno z najstarszych miast w średniowiecznej Rusi (przejazd około 400 km). Krótkie zwiedzanie miasta - Krom (Kreml) z XIII-w. obwarowaniami, Monaster Mirożskij wpisany na listę UNESCO. Dalsza podróż w kierunku Łotwy - brama Parku Narodowego Gauja, czyli Sigulda zwana również "małą Szwajcarią", widok na Turaidę - zamek i legenda z polskim wątkiem o Róży z Turaidy.

Przerwa na obiadokolację. Zakwaterowanie w hotelu w Rydze.

Dzień 8.
Ryga, przyjazd do Warszawy
Wczesne śniadanie. Zwiedzanie Rygi, w programie m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska.

Przejazd przez Łotwę i Litwę. Powrót do Warszawy w późnych godzinach nocnych.

Organizator jest uprawniony do odwołania imprezy w przypadku

niezgłoszenia się minimum 20 uczestników.

 

O hotelu

Wycieczka zorganizowana przez Biuro Podróży Mandriwka Sp. z o.o. ul. Kawęczyńska 22, 03-772 Warszawa

Białe noce, setki petersburskich mostów i mosteczków rozpiętych między kilkudziesięcioma wyspami, Carskie Sioło ze słynną Bursztynową Komnatą, "Mały Wersal" nad Zatoką Fińską, estońska przyroda wraz malowniczym Tallinem - zobacz te wszystkie cuda na własne oczy! Za 8-dniową wycieczkę objazdową dla dwojga do Estonii, Rosji i Łotwy zapłacisz ułamek standardowej ceny.

Dostępne pokoje

 • Ładowanie...
 • {{ room.image_title }}
  Razem za pobyt:
  zamiast:
  Rezerwuj
  od:
  zł/noc
  zamiast:
  Oferta
  dostępna wkrótce

  Oferta dostępna wyłącznie poprzez formularz zapytania.

Zapytaj o nocleg

Opinie użytkowników

 • Ładowanie...
   • Sen
    • Lokalizacja
     • Obsługa
      • Czystość
       • Pokoje
        więcej mniej

        Czy ocena jest przydatna?

       Oglądasz od do

        Podziel się swoją opinią

        • Sen
        • Lokalizacja
        • Obsługa
        • Czystość
        • Pokoje