Paryż - Ogrody Wersalu

Paryż / / Francja

Oferta dostępna wkrótce

Lokalizacja

 • Blisko centrum
 • Dobry dojazd do atrakcji miasta
 • Miejscowość turystyczna

Recepcja

Rekreacja

Parking

Wyżywienie

Usługi

Świadczenia

W cenie

 • Zwiedzanie wg programu,

 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),

 • Opiekę pilota,

 • Zestawy słuchawkowe.

Obowiązkowe

 • Bilety wstępu (ogrody Wersalu, rejs statkiem po Sekwanie), przejazdy koleją RER i metrem, opłaty lokalne oraz przewodnickie - 40 EUR/os. (opłata zbierana jest przez pilota w autokarze i nie podlega zwrotowi ani rozliczeniu),

 • Ubezpieczenie KL/NNW - 10 PLN/os.,

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN/os.

Opcjonalne

 • Kup Sobie Spokój: 20 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,

 • Rezerwacja miejsc w autokarze: 20 PLN/os.,

 • Dopłata do wybranych miast wyjazdowych (zobacz TRANSPORT).

 • Obiadokolacja 2- daniowa ok. 15 EUR/os.

ZAKWATEROWANIE

Impreza weekendowa bez noclegu w hotelu.

PROGRAM RAMOWY

1 dzień- wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Nocny przejazd przez Niemcy do Francji.

2 dzień - w godzinach porannych przyjazd do Wersalu ( Chateau de Versailles)- słynącego z kompleksu pałacowo-ogrodowego króla Ludwika XIV. Czas na indywidualny spacer po niepowtarzalnych ogrodach autorstwa Andre le Notre’a. W każdą sobotę odbywa się tam imponujący spektakl muzyczno-wodny  „Tańczące Fontanny”. Usłyszymy barokową XVII-wieczną muzykę, w rytm której ożyje woda w licznych parkowych fontannach. Ogrody to setki tysiące drzew i wspaniałe kwiaty, bukszpany, iglaki ułożone w kompozycję nazwaną „stylem francuskim” w architekturze krajobrazu.

Dla chętnych czas na wejście do pałacu wersalskiego, gdzie zobaczyć można wspaniałe komnaty królewskie, czy wielką Salę Lustrzaną- świadka historii Francji i jej potęgi czasów króla Ludwika XIV ( * koszt dodatkowy biletu- 18 euro os. dorosła, obywatele UE do 26 roku życia, wstęp gratis)

http://en.chateauversailles.fr/plan-your-visit/musical-fountain-shows-musical-gardens#the-musical-gardens

 

Następnie około 13.00 przejazd do centrum Paryża koleją RER. Zobaczymy m.in.: katedrę Notre Dame (wejście do środka gratis), zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią. Następnie pojedziemy na najsłynniejszą aleją świata- Pola Elizejskie (Champs Elysees), przy których ulokowane są luksusowe sklepy, salony samochodowe, liczne restauracje, kina. Zobaczymy Łuk Triumfalny (L’ Arc de Triomphe)- symbol zwycięstw Napoleona Bonaparte. Czas wolny na posiłek i zakupy.

Koniec dnia spędzimy w okolicach Wieży Eiffle’a (Tour Eiffel). Popłyniemy w romantyczny rejs po Sekwanie, gdzie z perspektywy rzeki zobaczymy „cały Paryż”. Dla chętnych i w miarę możliwości czasowych- czas wolny na wejście schodami na II p. lub wjazd windą - w zależności od kolejek ( *koszt dodatkowy od 7-17 euro os.).

W późnych godzinach wieczornych (między 22.00-23.00) podstawienie autokaru i wyjazd w kierunku Polski.

3 dzień - powrót do poszczególnych miast.  

Program zwiedzania jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Obligatoryjna opłata dodatkowa- bilety wstępu: ogrody Wersalu ze spektaklem fontann, rejs statkiem po Sekwanie, opłaty wjazdowe, lokalne i przewodnickie, parkingi, przejazdy metrem. Prosimy o przygotowanie kwoty  40 EUR/os. 

POZOSTAŁE INFORMACJE

Czy wiesz, że...
W Paryżu i na przedmieściach mieszka ponad 12 mln osób. Jest to jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie. Paryż to miasto, które szczególnie inspiruje współczesnych filmowców, to w Paryżu ekranizowano m.in. „ Francuski pocałunek”, „Amelia”, „Kod da Vinci”, „Paryż, Teksas”, „Pachnidło”, „Ratatuj”, „ Moulin Rouge”, „13 Dzielnica”.

OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Funclub zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej po dacie 26.11.2016. Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji. Wyjątkiem są imprezy turystyczne odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie będzie możliwe wystawienie faktury na kwotę przeznaczoną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DOBRZE WIEDZIEĆ

Paryż, oprócz sławy jaką niesie za sobą znana na całym świecie Wieża Eiffla, posiada zaszczytny tytuł światowej stolicy mody. Wśród europejskich stolic jest zdecydowanie najlepszym miejscem na zakupy, wie o tym każda kobieta... Wizyta w Paryżu nie może przebiec bez wybrania się do przynajmniej kilku sklepów.

W Paryżu znajdziemy niezwykle bogaty wybór sklepów, jak to na stolicę mody przystało. W mieście znajduje się wiele sklepów, butików, galerii handlowych, domów mody, targów bazarów wprost od najsłynniejszych projektantów (Channel, Valentino, Steffano Gabbana czy Yves Saint Laurent oraz wielu innych). Oprócz marek znanych projektantów znajdziemy w Paryżu wiele sklepów oferujących modne ubrania po niewygórowanej cenie oraz wyprzedaże.

TRANSPORT

Transport autokarem trwa około 16 godziny od granicy polskiej. Przejazd przez Niemcy, Francję. Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Wyjazd do Polski około godziny ok. 22.00-23.00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. 

OBOWIĄZKOWA OPŁATA NA RZECZ TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) został powołany do życia 26 listopada 2016 roku i dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku. Do każdej imprezy turystycznej zostanie doliczona składka (w wysokości 10 PLN/os.), którą biuro w całości przekaże na TFG. Wyjątkiem są imprezy odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura, dlatego nie ma możliwości wystawienia FV na kwotę przeznaczoną na TFG.

O hotelu

W cenie:
- Zwiedzanie wg programu,
- Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
- Opiekę pilota,
- Zestawy słuchawkowe.

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem: +48604834720

Dostępne pokoje

 • Ładowanie...
 • {{ room.image_title }}
  Razem za pobyt:
  zamiast:
  Rezerwuj
  od:
  zł/noc
  zamiast:
  Oferta
  dostępna wkrótce

  Brak wolnych miejsc.
  Szukasz pokoi: {{ room.requested_rooms }}
  Dostępne pokoje: {{ room.available_rooms }}

  Rezerwacje tylko na {{ room.minimum_booked_nights }} Min. rezerwacja: {{ room.minimum_booked_nights }}
  Max. rezerwacja: {{ room.maximum_booked_nights }}

Opinie użytkowników

 • Ładowanie...
   • Sen
    • Lokalizacja
     • Obsługa
      • Czystość
       • Pokoje
        więcej mniej

        Czy ocena jest przydatna?

       Oglądasz od do

        Podziel się swoją opinią

        • Sen
        • Lokalizacja
        • Obsługa
        • Czystość
        • Pokoje